Москва

  во

  Кина создава паралелни финансиски и комерцијални мрежи ширум Централна и Источна Европа предизвикувајќи го глобалниот поредок Волстрит Џурнал – Њујорк 7 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 130 | | | веќе видена

  „Римската волчица“ тесно, но заслужено, славеше на „Лужники“ во Москва и остана на врвот на табелата во групата „Г“. Рома почна извонредно и по само 4 минути ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во рамки на 4. коло од Лигата на шампионите во 18:55 беа одиграни два натпревари. Рома му гостуваше на ЦСКА Москва, а Валенсија го пречека Јанг Бојс. Во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рома со 2-1 ја победи ЦСКА во Москва, Валенсија со 3-1 славеше над Јанг Бојс на Местаља во првите натпревари од денешната програма во Лигата на шампионите.Рома ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рома стигна до тешко извојувана 2:1 победа на гостувањето кај ЦСКА Москва за да го заземе првото место на табелата во групата Г, барем до гостувањето на Реал ...
  сите 26 | | | веќе видена