Москва

  во

  Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рјабков денеска изјави дека тестирањето на крстосувачката ракета, со дострел забранет со Спогодбата за нуклеарните ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во галеријата на Домот на култура „Илинден" во присуство на повеќемина љубители на уметноста, отворена е меѓународна изложба на слики што се реализира во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Поголем број од луѓето, јаболката, лубениците и другото овошје не го доживуваат како храна. За нив тоа е како вода со витамини. Во меѓувреме со таквата “вода“ ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Екипажот на авионот „ербас А319“ на „Ер Франс“, кој летал од Москва за Париз, испратил сигнал за итни случаи и слетал во Луксембург, објави порталот за ...
  сите 80 | | | веќе видена

  За значењето на изложбата на која се застапени 15 уметници од Велика Британија, Русија, Бугарија, Кореја, Романија и нашата земја говореле руската сликарка ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Екипажот на авионот „ербас А319“ на „Ер Франс“, кој летал од Москва за Париз, испратил сигнал за итни случаи и слетал во Луксембург, објави порталот за ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во галеријата на Домот на култура „Илинден” во присуство на повеќемина љубители на уметноста, отворена е меѓународна изложба на слики што се реализира во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во галеријата на Домот на култура „Илинден“ во присуство на повеќемина љубители на уметноста отворена е меѓународна изложба на слики што се реализира во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Русија ги обвини САД во вторникот за потикнување воени тензии со тестирањето на крстосувачкиот проектил лансиран од копно, но додаде дека нема да биде ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Авион „Ербас А319“ на авиокомпанијата „Ер Франс“ утрово принудно слетал во Луксембург поради „вонредни причини“. Авионот полетал од московскиот аеродром ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рјабков денеска изјави дека тестирањето на крстосувачката ракета, со дострел забранет со Спогодбата за нуклеарните ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рјабков денеска изјави дека тестирањето на крстосувачката ракета, со дострел забранет со Спогодбата за нуклеарните ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рјабков денеска изјави дека тестирањето на крстосувачката ракета, со дострел забранет со Спогодбата за нуклеарните ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рјабков денеска изјави дека тестирањето на крстосувачката ракета, со дострел забранет со Спогодбата за нуклеарните ...
  сите 59 | | | веќе видена