Москва

  во

  Ирачките власти објавија во понеделникот дека на Русија ѝ предал 33 деца на руски државјанки кои на некој начин ѝ се придружиле на ултрарадикалната сунитска ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Иако на рускиот претседател Владимир Путин до крајот на мандатот му остануваат уште пет години, Кремљ веќе се подготвува за тој период и цели тимови на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пакетот санкции што САД ги подготвува за Турција ќе биде објавен по 16 јули, јавија некои западни медиуми, додека во меѓувреме синоќа слетаа уште три руски ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Властите во Русија го уапсија Сергеј Мешерјаков, 77-годишен истражувач во рускиот Институт за проектирање на ракетни и вселенски бродови, обвинет за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Властите во Русија го уапсија Сергеј Мешерјаков, 77-годишен истражувач во рускиот Институт за проектирање на ракетни и вселенски бродови, обвинет за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Руски експерти препорачуваат да се консумира половина црно чоколадо секој ден, но поделотворно е тоа да го правиме дење, оти тоа е висококалоричен производ што ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Руски експерти препорачуваат да се консумира половина црно чоколадо секој ден, но поделотворно е тоа да го правиме дење, оти тоа е висококалоричен производ што ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Користејќи квантен IBM компјутер, група московски научници од Институтот за физика и технологија успеаја да ги „прекршат“ законите на физиката и да ја променат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Копилотот на „Монтенегро ерлајнс“ бил приморан да го преземе кормилото и да направи драматично слетување откако капетанот на авионот изненадно се онесвестил ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во Турција долетаа шестиот и седмиот транспортен авион од Русија натоварени со против-воздушните системи „С-400“, а ова го потврдија и од турското Министерство ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Властите во Русија го уапсија Сергеј Мешерјаков, 77-годишен истражувач во рускиот Институт за проектирање на ракетни и вселенски бродови, обвинет за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Копилотот на „Монтенегро ерлајнс“ бил приморан да го преземе кормилото и да направи драматично слетување откако капетанот на авионот изненадно се онесвестил ...
  сите 33 | | | веќе видена