Москва

  во

  Заменик претставникот на САД во ОН Џонатан Коен изјави на седницата на Советот за безбедност дека антируските санкции ќе останат во дејство се додека Крим не ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Од 11 до 15 февруари во Москва, Русија се одржува најголемиот саем за широка потрошувачка во Руската Федерација и во Југоисточна Европа „Продекспо 2019“. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, гостувајќи во емисијата „Темпора“ на тиранската телевизија Ора њуз, побара од официјална Тирана да го задржи својот ставот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Европа треба да биде претпазлива од можното вовлекување во трката во вооружување на нејзина територија, поради очекуваното повлекување на САД и на Русија од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО на дводневниот состанок во Брисел, кој почнува денеска, ќе ги разгледаат опциите неопходни да се заштити Европа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, гостувајќи во емисијата „Темпора“ на тиранската телевизија „Ора њуз“, побара од официјална Тирана да го задржи својот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, го предупредил својот американски колега, Мајк Помпео, дека САД не треба да применат сила во случувањата ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, гостувајќи во емисијата „Темпора“ на тиранската телевизија Ора њуз, побара од официјална Тирана да го задржи својот ставот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Лавров во телефонски разговор на Помпео му рекол дека Русија е против какво било мешање во внатрешните работи на Венецуела, вклучувајќи и употреба на сила со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рускиот парламент лани усвои нацрт-закон со кој се бара од руските интернет-провајдери да обезбедат независност на Рускиот интернет-простор (РИП) и, во случај ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Британија и нејзините европски партнери разгледуваат антируски мерки како одговор на минатогодишниот инцидент во теснецот Керч, пренесува ТАСС. „Велика ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Советските власти самите ја осудија крвавата окупација на СССР на Авганистан, но 30 години подоцна одредени кругови во Русија на Владимир Путин се обидуваат да ...
  сите 18 | | | веќе видена