Москва

  во

  Однесувањето Германија е многу чудно во однос на НАТО и агресивната политика на Москва, смета поранешниот главен стратег на Пентагон, Елбриџ Колби. Колби, кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Законодавниот комитет на Претставничкиот дом на САД, во кој доминираат демократите, денеска побараа од Министерството за правда најдоцна до 1 мај да го објави ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави во четвртокот дека Русија не влијаела на претседателските избори во 2016 година во САД.„Сè што Русите направиле ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Законодавниот комитет на Претставничкиот дом на САД, во кој доминираат демократите, денеска побараа од Министерството за правда најдоцна до 1 мај да го објави ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Однесувањето Германија е многу чудно во однос на НАТО и агресивната политика на Москва, смета поранешниот главен стратег на Пентагон, Елбриџ Колби. Колби, кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Владата на Авганистан и талибанските бунтовници денеска се обвинија меѓусебно за откажувањето на тридневните преговори меѓу претставници на авганистанското ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Русија им предложила на САД склучување на билатерален договор за избегнување на нуклеарна војна, но засега не добила никаков одговор на иницијативата, тврди ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Законодавниот комитет на Претставничкиот дом на САД, во кој доминираат демократите, денеска побараа од Министерството за правда најдоцна до 1 мај да го објави ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Потпаролот на Кремиљ Димитриј Песков изјави дека рускиот и северокорејскиот лидер Владимир Путин и Ким Џонг-Ун имаат пред себе „голем број на прашања“ за кои ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Русија им предложила на САД склучување на билатерален договор за избегнување на нуклеарна војна, но засега не добила никаков одговор на иницијативата, тврди ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Рускиот претседателски портпарол Дмитриј Песков верува дека американските даночни обврзници имаат солидни причини да почнат да поставуваат прашања зошто ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Однесувањето Германија е многу чудно во однос на НАТО и агресивната политика на Москва, смета поранешниот главен стратег на Пентагон, Елбриџ Колби. Колби, кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Законодавниот комитет на Претставничкиот дом на САД, во кој доминираат демократите, денеска побараа од Министерството за правда најдоцна до 1 мај да го објави ...
  сите 92 | | | веќе видена