Москва

  во

  Рускиот амбасадор во ОН, Василиј Небензја изјави дека Москва е „силно загрижена дека некои вжештени глави може да разгледаат воена акции против Венецуела“. Во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански селектор и екс тренер на Реал Мадрид Хулиен Лопетеги, проговори прв пат по четири месеци откако беше сменет од тренерското место во таборот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Таип Реџеп Ердоган понуди следната трилатерална средба за Сирија со претседателитена Русија и Иран, Владимир Путин и Хасан Рохани да се ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Петмина американски сенатори, демократите Боб Менендез, Бен Кардин и Џин Шејхин и републиканците Линдзи Грем и Кори Гарднер, поднесоа предлог-закон за нови ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Ванденборе е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, пишува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, на својот турски и ирански колега, во Сочи, им рече дека би требало да разгледаат заеднички план за протерување на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Ванденберг е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, пишува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски тренер Хулен Лопетеги првпат по отказот од Реал Мадрид си ја отвори душата и проговори за тоа што му било во главата додека бил на клупата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски тренер, Хулен Лопетеги првпат по отказот од Реал Мадрид си ја отвори душата и проговири за тоа што му било во главата додека бил на клупата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Ванденберг е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Ванденберг е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, ...
  сите 8 | | | веќе видена