Москва

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин рекол дека од самиот почеток знаел дека истрагата на посебниот истражител Роберт Милер, ќе го ослободи американскиот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Мирче Адамчески, долгогодишен дописник од Москва и Флоријан Бибер професор на Универзитетот во Грац, Австрија велат дека земјата се определила за членство во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека истрагата на американскиот специјален советник Роберт Малер ги потврди негирањата на Москва дека била ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Руското обвинителство побара 14-годишен затворска казна за норвешкиот државјанин Фроде Берг, кој е обвинет за шпионажа, изјави обвинителот Милана Дигаева, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дронот е развиен во Авијацискиот институт во Москва, а со него ќе управува војник со помош на посебен визир кој ќе ја пренесува сликата од дронот. Секако, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека истрагата на американскиот специјален советник Роберт Малер ги потврди негирањата на Москва дека била ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски фудбалер Ивица Олиќ држи интересен рекорд во Лигата на шампионите кој тешко ќе го достигнат најдобрите фудбалери на денешницата како што ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Руското обвинителство побара 14-годишен затворска казна за норвешкиот државјанин Фроде Берг, кој е обвинет за шпионажа, изјави обвинителот Милана Дигаева , ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Парламентарни избори во Израел. Се води неизвесна трка меѓу десничарите од Ликуд предводени од премиерот Бенјамин Нетанјаху, и центристичката коалиција „Кахол ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Официјални претставници на Стејт департментот и Пентагон приватно го критикуваа американскиот претседател Доналд Трамп поради тоа што не успеал да ѝ даде ...
  сите 29 | | | веќе видена