Москва

  во

  Суверенитетот на Русија над Курилски oстрови е неспорен и за него не може да се преговара, рече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по првата ...
  сите 48 | | | веќе видена

  По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Суверенитетот на Русија над Курилски Острови е неспорен и за него не може да се преговара, рече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по првата ...
  сите 48 | | | веќе видена

  По изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание за промена на името Москва и Атина си разменија остри пораки. Официјална Москва и натаму останува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Грчкото Министерство за надворешни работи ги отфрли критиките на Москва во врска со Договорот за решавање на спорот околу името помеѓу Грција и Македонија како ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Официјална Москва смета дека прашањето за преименувањето на Република Македонија, кое помина со усвојувањето на измените на Уставот во македонскиот Парламент, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во објава на Твитер денеска укажа дека ниските цени на нафтата влијаат позитивно на економијата на САД, но се „лоши ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Њујорчани во неделата биле повикани да учествуваат во годишната комична акција „No Pants Subway Ride“, пренесува агенцијата Франс прес. Таа акција се одржува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Одлуката на Собранието на Македонија, која гласаше за преименување на земјата, се наметнува однадвор и не ја одразува волјата на народот. Ова се наведува во ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Официјална Москва смета дека прашањето за преименувањето на Република Македонија, кое помина со усвојувањето на измените на Уставот во македонскиот Парламент, ...
  сите 118 | | | веќе видена