Москва

  во

  Предност за фаворитите по првото полувреме. На „Лужњики“ Рома со голот на Костас Манолас води со 1-0 против ЦСКА, а на „Месталја“ Санти Мина со два гола и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Групната фаза од Лигата на Шампионите влегува во завршницата, а во групите А, Б, Ц и Д веќе е комплетирано четвртото коло. По синоќешните натпревари, стана ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Порано имав 115 килограми. Никогаш не издржав ниедна диета, зашто секогаш чувствував глад, исцрпеност и замор. Липосукциската исхрана беше мој експеримент кој ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Што може да се очекува во последните две кола од групата Ц? На табелата водат Наполи и Ливерпул со по шест бодови, трет е ПСЖ (пет), а четврта Црвена Звезда ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
  сите 5 | | | веќе видена