Москва

  во

  Британија и нејзините европски партнери разгледуваат антируски мерки како одговор на минатогодишниот инцидент во теснецот Керч, пренесува ТАСС. „Велика ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Советските власти самите ја осудија крвавата окупација на СССР на Авганистан, но 30 години подоцна одредени кругови во Русија на Владимир Путин се обидуваат да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Рускиот специјален претседателски пратеник за Авганистан, Замир Кабулов, ќе оствари средба со американскиот специјален претставник за помирување со Авганистан, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Британија и нејзините европски партнери разгледуваат антируски мерки како одговор на минатогодишниот инцидент во теснецот Керч, пренесува ТАСС. „Велика ...
  сите 23 | | | веќе видена

  ЕУ и САД размислуваат за воведување дополнителни санкции кон Русија, поради задржувањето на 24-темина украински војници од страна на припадници на руската ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Советските власти самите ја осудија крвавата окупација на СССР на Авганистан, но 30 години подоцна одредени кругови во Русија на Владимир Путин се обидуваат да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ линковски од Брисел се јави уредникот Сашо Ордановски, кој известува што се очекува таму утре со првото седнување на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Уште од денот кога српскиот кошаркарски ас, Милош Теодосиќ го раскина договорот со НБА тимот, Лос Анџелес Клиперс, навивачите на Црвена Звезда веруваат дека на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Уште од денот кога српскиот кошаркарски ас, Милош Теодосиќ го раскина договорот со НБА тимот, Лос Анџелес Клиперс, навивачите на Црвена Звезда веруваат дека на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот државниот секретар Мајк Помпео денеска доипатува во посета на Словачка, како дел од неговата турнејата низ Централна Европа.Целта на посетата, ...
  сите 62 | | | веќе видена