Москва

  во

  Откако во саботата Дојче веле објави дека Бугарија и Србија се во трка за милијарди тешка инвестиција на Фолксваген, белградскиот печат веќе подготви ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот врховен командант на НАТО силите за Европа, генерал Кетрис Скапароти изјави денеска дека ќе препорача САД да не продаваат борбени авиони Ф-35 на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Катарските власти и натаму ја разгледуваат можноста за купување на рускиот ПВО систем „С-400“, меѓутоа Саудиска Арабија веднаш се закани со воена акција ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во 1980 година УЕФА решила да менува нешто со Купот на европски шампиони. Проблем №1 биле жестоките хулигани (особено британските). Ѓаволот ја однел шегата во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес на програмата се реванш осминафиналните дуели во Лигата на шампиони. Во Дортмунд не се очекува голема неизвесност, па затоа сите очи ќе бидат вперени во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ги продолжи за уште една година санкциите против Русија кои што беа воведени поради руската агресија во Украина. Ова ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Историскиот Преспански договор го отвори патот Северна Македонија да стане 30-та членка на Алијансата и да ја забрза нејзината европска интеграција. Земјата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија Владимир Путин го потпиша денес декретот со кој Русија и официјално го суспендира Договорот за нуклеарни сили од краток и среден ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Историскиот Преспански договор го отвори патот Северна Македонија да стане 30-та членка на Алијансата и да ја забрза нејзината европска интеграција. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Историскиот Преспански договор го отвори патот Северна Македонија да стане 30-та членка на Алијансата и да ја забрза нејзината европска интеграција. Земјата ...
  сите 6 | | | веќе видена