Металург

  во

  Најтрофејниот македонски клуб ги живее едни од најтешките денови во својата историја по се поочигледниот притисок кој го носи врз себе поради огромните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација попладнево ќе го одигра првиот меч на 26.Светско првенство. Јапонија ќе биде првиот противник на Македонија во Минхен. ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Македонија ќе го отвори Светското Првенство во ракомет против Јапонија, една од најдобрите азиски селекции. Јапонците дојдоа на шампионатот со вајлд-карта, но ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонија ќе го отвори Светското Првенство во ракомет против Јапонија, една од најдобрите азиски селекции. Јапонците дојдоа на шампионатот со вајлд-карта, но ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ако пред почетокот на СП вниманието беше насочено кон ѕвездите кои ќе недостасуваат на мундијалот во Данска и Германија, по неговиот старт погледите ќе бидат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонија попладнево ќе има шеста увертира на Светските ракометни првенства, сите под водство на различни селектори. По дебито во 1999 година под водство на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез одбра 16 ракометари, од вкупно 18 кои ги имаме на располагање, за денешниот натпревар ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски би можел да биде најзвучното засилување за Академија Пандев во зимскиот преоден рок доколку успешно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со повеќе од сериозни промени во играчкиот кадар кратовски Силекс ќе го дочека стартот на пролетниот дел од сезоната. Кратовци досега се разделија со дури осум ...
  сите 9 | | | веќе видена