Металург

  во

  Македонските претставници во ракометната Лига на шампиони денеска ги почнуваат натпреварите во новата сезона од елитното натпреварување, Вардар му гостува на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонските претставници во ракометната Лига на шампиони денеска ги почнуваат натпреварите во новата сезона од елитното натпреварување, Вардар му гостува на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион ја има најмладата екипа сезонава во Лигата на шампионите во ракомет, а можеби и најмладата екипа во историјата на најсилното клупско ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Колку се професионални се гледа и во најавата за директните преноси од Формула 1 кои со месеци ги пренесува ТВ24…Очигледно оваа програма за спортската ...
  сите 29 | | | веќе видена

  По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од најдобриот европски ракомет и фудбал, сега и официјално стигна потврда ...
  сите 156 | | | веќе видена

  По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од најдобриот европски ракомет и фудбал, сега и официјално стигна потврда ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Данило Брестовац повторно го чека еден натпревар на кој не ќе може да смета на комплетен состав со кој располага Металург, бидејќи на листата на повредените се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Денеска почнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар и Металург и оваа сезона се дел од клупската европска елита во овој спорт, особено ќе ...
  сите 32 | | | веќе видена