Металург

  во

  Екипата на „Металург“ денеска на прес-конференција во СЦ „Борис Трајковски“ во пресрет на мечот од ракометната Лига на шампиони против „Чеховски Медведи“, ги ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Металург во продолжение од сезоната во составот ќе има три нови засилувања, Александар Шпенде (лев бек), Гонзало Риберио (среден бек) и Миха Пучник (лев бек). ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Утрешниот ракометен натпревар од Супер лигата помеѓу женските ркометни клубови „Стружанка“ од Струга и „Металург“ од Скопје, ќе има хуманитарен карактер. Со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Металург ги претстави трите нови засилувања, Александар Шпенде, Миха Пучник и Гонзало Рибеиро, во пресрет на мечот против Чеховски медведи во Лигата на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Европската ракометна федерација (ЕХФ) направи ранг-листа на засилувањата на тимовите во паузата за репрезентативните активности. Трансферот на левиот бек ...
  сите 69 | | | веќе видена

  По триумфот во Гевгелија над Кожув, тренерот на кавадаречкиот фудбалски вторлигаш Тиквеш, Љупчо Димитковски – Гањо не крие дека верува оти неговата екипа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Големите европски ракометни клубови заклучно со вторникот можеа да регистрираат дополнителни играчи за Лигата на шампионите, од тие според ЕХФ, Кристијан ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во новите засилувања добивме играчи со одлични индивидуални квалитети и верувам дека добро ќе се вклопат во нашиот систем на игра и работа, вели тренерот на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Од прилепски „11 Октромври“ и „Победа“, преку скопски „Металург“ до „Хонка“ во финската премиер лига – неговите одбрани најдобро говорат за талентот на Давор ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од прилепски „11 Октромври“ и „Победа“, преку скопски „Металург“ до „Хонка“ во финската премиер лига – неговите одбрани најдобро говора за талентот на Давор ...
  сите 4 | | | веќе видена