Металург

  во

  Металург не знае за победа од стартот на сезоната во Лигата на шампионите и СЕХА лигата, па по двата последователни порази во најелитното натпреварување во рок ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Тимот од Автокоманда и понатаму го чека својот прв триумф сезонава во регионалното натпреварување, после пет одиграни мечеви е на последното 10. место со едно ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ракометарот на Металург, Стефан Додиќ стана најмлад стрелец во историјата на ракометната Лига на шампиони. Тој со 15 години и седум месеци успеа да се запише ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Ракометарот на Металург, Стефан Додиќ стана најмлад стрелец во историјата на ракометната Лига на шампиони. Тој со 15 години и седум месеци успеа да се запише ...
  сите 95 | | | веќе видена