Металург

  во

  Ракометната репрезентација на Русија без еден од највлијателните играчи ќе настапи на Светското првенство во Данска и Германија. Мундијалот поради повреда на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен селектор Лино Червар го соопшти конечниот список на ракометари кои ќе патуваат за Минхен, на СП во ракомет во Германија и Данска. Во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес ги одбра играчите на кои ќе смета на престојното Светско првенство во Данска и Германија. ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен селектор Лино Червар денеска го соопшти конечниот список на ракометари кои ќе патуваат за Минхен, на СП во ракомет во Германија и Данска. ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен селектор Лино Червар денеска го соопшти конечниот список на ракометари кои ќе патуваат за Минхен, на СП во ракомет во Германија и Данска. ...
  сите 89 | | | веќе видена

  По комплетираните подготовки и контролни натпревари, Лино Червар ова попладне го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на претстојното Светско ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен селектор Лино Червар денеска го соопшти конечниот список на ракометари што ќе патуваат за Минхен на СП во ракомет во Германија и Данска. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен селектор Лино Червар денеска го соопшти конечниот список на ракометари кои ќе патуваат за Минхен, на СП во ракомет во Германија и Данска. ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Некогашниот македонски ракометен селектор Лино Червар во својата богата кариера има освоено многу вредни медали. Сепак, пред Червар и неговата сопруга Клаудија ...
  сите 45 | | | веќе видена