Металург

  во

  Ракометарите на Металург на последниот натпревар пред својата публика во Регионалната лига (РЛ) ја победија подмладената екипа на Војводина со резултат 39:20. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар успеаја да запишат победа на последниот меч од регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата откако славеа на гостувањето кај Извиѓач, а ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар со победа ги завршија натпреварите од лигашкиот дел во СЕХА лигата со што ја потврдија првата позиција пред стартот на завршниот Фајнал ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Раководството на СЕХА лигата денеска објави дека турнирот на најдобрите четири екипи од оваа ракометна регионална лига го напушта досегашниот концепт за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург утре на домашен терен играат против Војводина. Во таборот на Металург посакуваат со победа над Војводина да ја заврши сезоната во СЕХА ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Металург го очекува меч од СЕХА лигата, последното коло од ова натпреварување, кој клубот од Автокоманда ќе го одигра утре.На пресконференцијата пред мечот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Младиот лев бек Марио Танкоски оваа сезона доби многу поголема шанса во дресот на Металург, ја искористи на добар начин, а очекува убав крај во СЕХА – лигата, ...
  сите 64 | | | веќе видена