Металург

  во

  Данило Брестовац ќе биде нов селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија. Изборот на РФМ се падна на македонски тренер, а предводникот на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург денеска (17 часот, пренос на МТВ) ќе му гостуваат на српскиот вицепрвак Железничар, во меч од 15-то коло од Регионалната лига, во кој ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Викендов во Скопје се одржа Државното карате првенство за сениори, во поединечна и во екипна конкуренција во дисциплините борби (кумите) и кати. Дополнително, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Изминатиов викенд во Скопје се одржа Државното карате првенство за сениори во поединечна и екипна конкуренција во дисциплините борби (кумите) и кати во рамките ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска испрати јасна порака за тоа каков профил на тренер ќе добие македонската сениорска ...
  сите 51 | | | веќе видена