Металург

  во

  РК Металург, во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата, денеска игра со екипата на Железничар од Ниш. Средбата ќе се одигра во ВИП Арената СЦ “Борис ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Словенечкиот ракометар Александар Шпенде е нов ракометар на Металург, потпиша договор до јуни 2019 година со можност за продолжување на истиот. . Шпенде (25 ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ракометната репрезентација на Македонија кон крајот на месецот ја очекуваат квалификациски настапи за пласман на Европското првенство во 2020 година. Најпрво ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сансаи од Кавадарци со освоени 16 први, 10 втори и шест трети места е најуспешниот клуб на најстариот карате-турнир во Македонија „Никола Грдановски-Нике“, кој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург имаат убава шанса да се вратат на победите. Во среда во Скопје во рамките на СЕХА лигата гостува српскиот Железничар на чело со ...
  сите 77 | | | веќе видена