Металург

  во

  “Ова ќе биде уште еден натпревар во кој ќе се обидеме да надиграме далеку поискусен и поквалитетен состав од нас. Без Александер Шпенде во игра ќе биде уште ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со денешниот меч (17.30 часот, пренос на МТВ) од 17-то коло во Регионалната лига, против романскиот претставник Стеауа, ракометрите на Металург по 20-дневна ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ракометрите на Металург денеска од 17.30 часот излегуваат против Стеауа, во меч од 17-то коло во СЕХА лигата. Избраниците на Данило Брестовац во својот 15-ти ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Екипата на Металург денеска го промовираше своето ново засилување Тео Чориќ. Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година. Хрватот, кој во својата ...
  | | веќе видена