Металург

  во

  ППД Загреб го победи својот хрватски ривал Нексе со 20:17 за да се зацврсти на првото место во регионалната СЕХА Газпром лига по 10 кола, додека во Нови Сад, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен вицешампион, откако се прости од настапите во Лигата на шампионите, може целосон да се посвети на натпреварите во Регионланата СЕХА ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Тренерот на Металург, Данило Брестовац пред мечот со Вардар во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата изјави дека неговиот тим ќе се соочи со една од ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Тренерот на Металург, Данило Брестовац, пред мечот со Вардар во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата изјави дека неговиот тим ќе се соочи со една од ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Првиот гол на видеово е „сувиот лист“ на Мице Шилегов: *** Металург неславно ја заврши најслабата сезона откако учествува во Лигата на шампионите со дури 9 ...
  сите 2 | | | веќе видена