Металург

  во

  Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски го прослави своето заминување на „печалба“ со запросување на својата девојка Моника Игнова. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометар, Филип Кузмановски, вчера се вери со својата долгогодишна девојка Моника Игнова. Тој ја изненади Моника кога пред цела кафана во Битола ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Прв пат после 18 години во ракометната ЕХФ – Лига на Шампионите ќе го нема најдобриот стрелец во историјата, Кире Лазаров. Капитенот и неговиот Нант не добија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Прв пат после 18 години во ракометната ЕХФ - Лига на Шампионите ќе го нема најдобриот стрелец во историјата, Кире Лазаров. Капитенот и неговиот Нант не добија ...
  сите 32 | | | веќе видена