Металург

  во

  По триумфот во Гевгелија над Кожув, тренерот на кавадаречкиот фудбалски вторлигаш Тиквеш, Љупчо Димитковски – Гањо не крие дека верува оти неговата екипа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Големите европски ракометни клубови заклучно со вторникот можеа да регистрираат дополнителни играчи за Лигата на шампионите, од тие според ЕХФ, Кристијан ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во новите засилувања добивме играчи со одлични индивидуални квалитети и верувам дека добро ќе се вклопат во нашиот систем на игра и работа, вели тренерот на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Од прилепски „11 Октромври“ и „Победа“, преку скопски „Металург“ до „Хонка“ во финската премиер лига – неговите одбрани најдобро говорат за талентот на Давор ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од прилепски „11 Октромври“ и „Победа“, преку скопски „Металург“ до „Хонка“ во финската премиер лига – неговите одбрани најдобро говора за талентот на Давор ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сениорките на ЖРК Стружанка вчера во рамките од деветтото коло од најелитното ракометно натпреварување во Република Македонија се вратија триумфално од Скопје ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Реал Мадрид сè уште е број 1 фудбалски клуб во Европа, според најновата ранг-листа на УЕФА, а како загревање за новото Ел Класико е податокот дека веднаш зад ...
  сите 74 | | | веќе видена