Металург

  во

  Последното гостување во СЕХА лигата сезонава за Металург е попладнево, 16:30 часот кога се соочува со словачкиот првак Татран во Прешов. За Словаците победа ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Татран е одлична екипа и знаеме дека нема да биде лесно ако сите не го дадат најдоброто од себе. Очекувам подобра, поборбена и поквалитетна игра отколку во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Откако во саботата играа против актуелниот европски првак Монпелје, ракометарите на Вардар денеска го одиграа дерби дуел во СЕХА лигата против Мешков Брест Во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Голманите на Вардар и Металург, Калифа Гедбан и Никола Даниловски се најдоа во изборот на најдобрите одбрани на месецот во СЕХА лигата, но тоа не е се од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Цепелинот по извонредната акција на младата тројка на Металург, Танкоски – Димитриоски – Серафимов, е избран како еден од најубавите погодоци во СЕХА лигата за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Според мислење на редакцијата на „Спортмедиа", играч или најдобар поединец во неделното 21. коло е Виктор Ангелов од редовите на Шкупи. И не само што постигна ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Игор Карачиќ и натаму не знае дали и следната сезона ќе остане во Скопје. Хрватскиот репрезентативец во интервју за СЕХА-лига зборува за својата кариера, за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Голманите на македонските ракометни клубови Вардар и Металург, Калифа Гедбан и Никола Даниловски се најдоа во топ 5 изборот на најдобрите одбрани за месец ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во исчекување на најдоброто од последното коло во групната фаза во Лигата на шампионите, СЕХА-лига ги извади номинациите за месец февруари, во нив се најдоа ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Тренерот на РК Металург Данило Брестовац, денеска на прес-конференцијата што се одржа во Хотел „Холидеј Ин“ Скопје, беше официјално претставен пред медиумите ...
  сите 33 | | | веќе видена