Металург

  во

  Металург вчера ја оствари првата победа во актуелната сезона во Лигата на шампионите, па откако беше скршен мразот против Чеховски Медведи, сега тимот од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Металург конечно успеа да ја забележ првата победа во најелитното ракометно натпреварување и тоа по во шестиот меч во Лигата на шампионите. Металург иако ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Иако од оваа сезона натпреварите од ракометната Лига на шампиони не ги пренесува ниту една наша ТВ-куќа, сепак двете сали каде што играат Вардар и Металург не ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Металург конечно успеа да ја забележ првата победа во најелитното ракометно натпреварување и тоа по во шестиот меч во Лигата на шампионите. Металург иако ...
  сите 42 | | | веќе видена

  " alt=Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 53 | | | веќе видена