Металург

  во

  Уште не се познати финалистите и Меѓународниот ракометен турнир Струга 2018, и по третиот натпреварувачки ден. Во првиот натпревар ракометарите на домаќинот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ќе се потрудиме да одиграме максимално коректен натпревар, без разлика на ривалството меѓу двата тима, вели тренерот на голманите на Металург, Петар Мисовски ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Уште не се познати финалистите и Меѓународниот ракометен турнир Струга 2018, и по третиот натпреварувачки ден.Во првиот натпревар ракометарите на домаќинот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Уште не се познати финалистите и Меѓународниот ракометен турнир Струга 2018, и по третиот натпреварувачки ден. Во првиот натпревар ракометарите на домаќинот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу екипите на Струга и на Железничар од Ниш вчера почна 46-тиот ракометен турнир „Струга 2018“, кој традиционално се оддржува на отвореното ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Како што и претходно најави тимот од „Автокоманда", македонско дерби на стартот, Металург во првото коло ќе го пречека бранителот на трофејот Вардар. Дербито ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Синоќа во Струга на ракометното игралиште на „Женска плажа“ пред преполни трибини започна 46 Меѓународен ракометен турнир „Струга 2018“. Во првиот натпревар ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга. Синоќа во Струга ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга. Синоќа во Струга ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Со поставување на новата спортска подлога се создадоа одлични услови за игра и тренинг на отворено на игралиштето на „Женска плажа“ во Струга Синоќа во Струга ...
  сите 49 | | | веќе видена

  После одработените подготовки во Крањска Гора и одиграниот турнир во Германија, вардарци се наоѓаат во Скопје, каде ќе продолжат да тренираат пред почетокот на ...
  сите 28 | | | веќе видена