Металург

  во

  Македонскиот вицепрвак загуби и на гостувањето во Прешов од Татран со 30:24 за последно шесто место во својата група Ц со само два освоени бодови. Во изборот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Металург го одигра и последниот натпревар од Лигата на шампионите оваа сезона, го доживеа деветиот пораз откако загуби на гостувањето кај Татран Прешов со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар забележаа победа над Килце со 28-27 во меч од 10.коло на Лигата на шампионите одигран вечерва во „Јане Сандански“. Откако во воведните ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Металург го одигра и последниот натпревар од Лигата на шампионите оваа сезона, го доживеа деветиот пораз откако загуби на гостувањето кај Татран Прешов со ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Настапите на Металург во ракометната Лига на шампиони завршија со пораз, деветти во 10 меча оваа сезона, откако на гостувањето кај словачкиот Татран Прешов ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Настапите на Металург во ракометната Лига на шампиони завршија со пораз, деветти во 10 меча оваа сезона, откако на гостувањето кај словачкиот Татран Прешов ...
  сите 23 | | | веќе видена