Металург

  во

  Металург беше на чекор до својата прва победа во СЕХА лигата оваа сезона, откако во четвртото коло го пречека Извиѓач од Босна и Херцеговина, но во финишот на ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Добра шанса има Металург денеска да ја забележи првата победа во оваа сезона. Противникот е Извиѓач од БиХ, мечот се игра во салата „Борис Трајковски" со ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Голманот на Вардар Дејан Милосављев по триумфот над Стеауа (27:21), рече дека очекува нивото на играта на „црвено-црните“ да оди во нагорна линија.– Секој меч ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар вечерва пред својата публика ќе го одиграат четвртиот меч во регионалната СЕХА лига. Актуелниот шампион на СЕХА лигата, Вардар вечерва ...
  сите 79 | | | веќе видена