Металург

  во

  Составот на Еурофарм Работник обезбеди голема победа над Металург од 32-25 во дербито на второто коло од Суперлигата. Клубот од Битола ја освои Автокоманда со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На апсолутно доминантен начин Еурофарм Работник стигна до убедлива победа од 25-32 против Металург во Суперлигата, како ретко која домашна екипа во последнава ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски не го криеше задоволството по убедливата победа (25-32), за многумина изненадувачка, на гостувањето против ...
  сите 26 | | | веќе видена

  И покрај договорот до крајот на сезоната да ја одработи соработката со Металург, Данило Брестовац по убедливиот пораз на домашен терен од Еурофарм Работник во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Три скопски екипи и КЛ7 Струга ќе разигруваат за титулата шампион на Македонија во пионерска конкуренција. Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Три скопски екипи и КЛ7 Струга ќе разигруваат за титулата шампион на Македонија Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и агенцијата која ја води ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и агенцијата која ја води организацијата и реализацијата на школите на Кирил Лазаров низ Македонија, КМГ СПОРТ, се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Школата на македонскиот ракометен репрезентативец Кирил Лазаров од Струга и КМГ Спорт ќе бидат домаќини на завршниот „Фајнал фор“ турнир во пионерска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Школата на македонскиот ракометен репрезентативец Кирил Лазаров од Струга и КМГ Спорт ќе бидат домаќини на завршниот „Фајнал фор“ турнир во пионерска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Новиот македонски селектор Данило Брестовац го скрати списокот за двата квалификациски натпревари кои следат, па така денеска стана јасно кои ракометари ќе ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Три скопски екипи и КЛ7 Струга ќе разигруваат за титулата шампион на Македонија Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и агенцијата која ја води ...
  сите 9 | | | веќе видена