Металург

  во

  По повод 90-годишнината од формирањето на Женскиот хазенарски клуб Куманово, како прва ракометка екипа во Македонија, како и 500-годишнината на град Куманово, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Меѓу четирите најдобри се и Металург и Еурофарм Работник, а синоќа во финалниот меч од четвртфиналната група 4 играа Струга и Вардар Ракометарите на Металург, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Металург е вториот учесник на завршниот турнир од Купот на Македонија (по Еурофарм Работник) откако актуелниот вицешампион на Македонија излезе како победник ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Изненадувачка вест ни доаѓа од светот на ракометот. Македонија, Србија, Хрватска, Белорусија, Романија, Словачка, Босна и Херцеговина, а од наредната сезона и ...
  сите 28 | | | веќе видена