Металург

  во

  Димитар Димитриоски од таборот на Металург се пресели во редовите на актуелниот европски, македонски и регионален првак. Македонскиот репрезентативец за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Доколку не се случеше коронавирусот СЕХА-лига на големо ќе се подготвуваше за фајнл-фор завршницата која требаше да се одржи во Задар. Но, мечевите од ова ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Младиот ракометар на Вардар Димитар Димитриоски е личноста со која СЕХА лигата направи интерјув наречено „7м“. Во него тој зборува за преселбата од Металург во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Зоран Михајлов Ако ги прелистуваме страниците на македонската ракометна историја ќе сретнеме многу имиња што одиграле значајна улога во развојот на ракометот. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денес ќе ве потсетиме на уште еден епски момент од македонскиот спорт – денот кога големата и моќна Барселона предводена од Чави Пасквал падна во Борис ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателката на РК Металург, Зорица Блажевска, на социјалните мрежи излезе со уште еден апел до сите кои деновиве треба да останат дома и да придонесат во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски може по крајот на оваа сезона одново да ја смени клупската средина, ама и понатаму да остане во Италија. Медиумите на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пандемијата од коронавирус што владее ширум светот веќе ги блокираше спортските настани, а дел од федерациите веќе објавија и предвремен крај на сезоните, ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Подготви: Огнен Дојчиновски И македонските фудбалери се приклучија на кампањата на СПОРТМЕДИА за подигање на свеста на граѓаните во борбата против ширење на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Коронавирусот зема голем замав во Европа и во светот, секојдневно сме сведоци на нови случаи на заболени лица. Поради брзото ширење на (COVID-19) откажани се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Од денеска и официјално Струга Трим Лум има нов шеф на стручниот штаб, а тоа е Срѓан Захариевски, екс стратегот на Металург и Пелистер. Некогашен наш познат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Жикица Тасевски и официјално е нов тренер на Македонија ЃП. Тој ќе го вади од криза тимот од Ѓорче Петров, откако не им успеа на Александар Таневски и Наџи ...
  сите 5 | | | веќе видена