Металург

  во

  Филип Кузмановски поднел барање за раскин на договорот со својот досегашен клуб Металург. Клубот од Автокоманда има заостанат долг, од минатата година му ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Јаја Туре се врати се врати меѓу црвено-белите! Еден од најдобрите африкански фудбалери во 21 век повторно е дел од Олимпијакос, клубот од каде се вивна меѓу ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вардар утре го игра вториот натпревар од новата сезона во СЕХА лигата, во Скопје гостува српскиот вицешампион Железничар.Железничар оваа сезона е предводен од ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Во натпреварот помеѓу македонските ракометни клубови Вардар и Металург во СЕХА лигата видовме навистина неколку одлични погодоци. Како и што е вообичаено, СЕГА ...
  сите 61 | | | веќе видена

  И покрај поразот од Вардар (34:28) синоќа во македонското дерби во СЕХА лигата, тренерот на Металург Данило Брестовац е задоволен од прикажаното на оваа ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Столе Стоилов ќе отсуствува два до три месеци, но „среќа во несреќа" е што нема да има хируршка интервенција, односно повредата може да се санира без пикерот ...
  сите 59 | | | веќе видена