Металург

  во

  Ракометарите на Металург ја остварија првата победа во тековната Лига на шампионите, совладувајќи го рускиот првак Чеховски медведи со 25-24, во денешниот дуел ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Металург конечно го скрши мразот во најелитното ракометно натпреварување, па вечерва во својот шести натпревар конечно успеа да стигне до првата победа во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Металург со новите засилувања прави и нови резултати, македонскиот тим ја забележа првата победа во Лигата на шампионите откако го совлада Чеховски медведи со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Екипата на Металург денеска со почеток од 17:00 часот ќе се соочи со Чеховски Медведи во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите. Нашиот вицешампион ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Ракометниот натпревар се играше за помош на Сара од Охрид и Зоран од Ложани. Екипата на Стружанка направи изненадување на натпреварот од десеттото коло во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Екипата на „Металург“ денеска на прес-конференција во СЦ „Борис Трајковски“ во пресрет на мечот од ракометната Лига на шампиони против „Чеховски Медведи“, ги ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Екипата на „Металург“ денеска на прес-конференција во СЦ „Борис Трајковски“ во пресрет на мечот од ракометната Лига на шампиони против „Чеховски Медведи“, ги ...
  сите 66 | | | веќе видена