Металург

    во

    Македонскиот вицешампион, Металург беше надигран од ППД Загреб со 34-26 во мечот од СЕХА лигата, настап кој го разлути тренерот Данило Брестовац кој одлучи ...
    сите 10 | | | веќе видена

    Македонскиот вицепрвак Металург забележа пораз на првиот натпревар од вториот дел од сезоната во регионалната ракометна СЕХА-лига (РЛ). Денес во спортскиот ...
    сите 26 | | | веќе видена