Металург

  во

  Металург потпиша едногодишен договор со црногорското крило Милан Поповиќ.Металург ова лето загуби неколку клучни ракометари, а клубот од Автокоманда конечно го ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен прволигаш, Металург денеска го претстави првото свое засилување за наредната натпреварувачка сезона-тоа е Милан Поповиќ. Поповиќ е ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Битолскиот колектив Еурофарм Работник успеа да дојде до невозможното за кое пред неколку дена веруваа дека нема да го остварат, да дојдат до Вајлд карта за ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Екипата на битолски Еурофарм Работник доби вајлд-карта и за првпат ќе игра во ракометната Лига на шампиони. Битолскиот тим ќе биде дел од групите Ц и Д, додека ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Македонскиот вице-првак Еурофарм Работник е екипата која доби вајлд-карта и ќе му прави друштво на европскиот првак Вардар во Лигата на шампионите следната ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Од европската ракометна куќа, ЕХФ, денеска ги објавија сите 28 учесници во новата сезона од Лигата на шампионите. Тронот ќе го брани нашиот Вардар кој повторно ...
  сите 67 | | | веќе видена