Мазе

  во

  Канаѓанецот Патрик Мазе се нашол во неудоумица што да направи со предметот кој го нашол на улица. Минатиот четврток додека возел до работа во нивата здогледал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Канаѓанецот Патрик Мазе се нашол во неудоумица што да направи со предметот кој го нашол на улица. Минатиот четврток додека возел до работа во нивата здогледал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американката Микаела Шифрин сезонава заработи најмногу од наградите за победите и пласманите на трките од Светскиот куп (СК) во скијање, точно 597.692 ...
  | | веќе видена

  Финскиот писател и режисер Аки Каурисмаки, пак, ја доби наградата за најдобар режисер.Каурисмаки ја доби наградата за филмот "Од другата страна на надежта" кој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Словенечката песна за патот на Меланија Трамп од Севница, Словенија, директно на врвот на светот стана хит не само во татковината на првата дама на САД. Ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најуспешната спортистка на Словенија, светска и олимписка шампионка, Тина Мазе, на Похорје ја заврши својата кариера. Тима Мазе (33), на велеслаломот за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најуспешната спортистка на Словенија, светска и олимписка шампионка, Тина Мазе, на Похорје ја заврши својата кариера. Тина Мазе (33), на велеслаломот за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најтрофејната скијачка на Словенија, Тина Мазе и официјално стави крај на својата богата кариера. Таа беше дел од велеслаломска трка на домашен терен во ...
  сите 2 | | | веќе видена