Мазе

    во

    Австријката Ана Фенингер ја одбрани титулата во генералниот пласман во Светскиот куп со триумфот на последната трка во дисциплината велеслалом, што се возеше ...
    сите 10 | | | веќе видена

    Американската скијачка Микаела Шифрин победи на последниот слалом оваа сезона и трет пат по ред го освои Малиот кристален глобус во оваа дисциплина. Второто ...
    сите 26 | | | веќе видена