СпортМ

Судиска комисија во рамки на Фудбалската федерација на Македонија ги разгледа спорните моменти од 22. коло на 2 МФЛ – ЗАПАД и ги донесе следните заклучоци: На ...
сите 38 | | | веќе видена

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, триумфираше на трката за ГН на Австралија. За Леклер тоа беше втора победа сезонава, со Перез во Ред Бул и Расел во Мерцедес ...
сите 86 | | | веќе видена

Сојузот на спортови на Скопје, под покровителство на Град Скопје, денес го одржа jубилејното десетто издание на Авицена Женската трка. Повеќе од 2000 учеснички ...
сите 8 | | | веќе видена

Уште еден познат италијански клуб доживеа тотален нокаут. Од денес, 10 април 2022 година, Катанија официјално повеќе не постои! Клубот е избришан од ...
сите 12 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо беше мета на жестоки критики откако вчера еден навивач го уди по рака и му го скрши мобилен телефон, по натпреварот помеѓу Евертон и ...
сите 47 | | | веќе видена

Клиниката за ТОАРИЛУЦ-КАРИЛ денеска ги осуди, како што наведуваат, сите шпекулации во јавноста во изминатиот ден поврзани со транспарентноста за трагичната ...
сите 292 | | | веќе видена

Во последно време се почесто играчите чекаат да им истечат договорите за да потпишат за некои други клубови. Тоа веќе го направи Андре Онана, кој на крајот од ...
сите 11 | | | веќе видена

Герет Бејл доби жестоки свирежи на Сантијаго Бернабеу синоќа кога влезе во игра на натпреварот против Хетафе. Реал Мадрид на овој меч победи пред своите ...
сите 151 | | | веќе видена

Вечерва Реал Мадрид пред своите гледачи го победи Хетафе со 2-0 во 31. коло од Ла Лига. Кралскиот клуб ја продолжи одличната серија и стигна до нови три бода, ...
сите 85 | | | веќе видена

ПСЖ го совлада Клермон со 1:6 во 31. коло од Лига 1. Интересно, актери на сите шест гола беа Нејмар, Мбапе и Меси. Нејмар и Мбапе постигнаа по еден хет-трик, а ...
сите 35 | | | веќе видена

Во 32. коло од италијанската Серија А, Јувентус победи со 1:2 на гостувањето кај Каљари. Првиот гол го видовме по неполни 10 минути игра. Разван Марин погоди, ...
сите 25 | | | веќе видена

Модена денеска во 36. коло од Серија Ц (Б група) го совлада Имолес со 2:1. Во првото полувреме не видовме голови, но во 69. минута Пергрефи ги доведе ...
сите 8 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд речиси сигурно на лето ја напушта Борусија Дортмунд. Иако за него се борат сите водечки европски клубови, германски Билд ја пренесува веста дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Амар Рахмановиќ го одбележа денешниот натпревар помеѓу Ризеспор и Коњаспор поради директен црвен картон. Ризеспор пред своите гледачи го победи Коњаспор со 2-1 ...
сите 3 | | | веќе видена

next