СпортМ

Мечот е меѓу деца на возраст од осум години, но таткото на едниот голман многу сериозно ја разбра улогата на својот син. Па кога топката одеше кон неговата ...
сите 6 | | | веќе видена

Алваро Мората изминатиов 23 октомври наполни 26 години, но две недели по денот кога славеше роденден, напаѓачот на Челси се пофали дека го добил најдобриот и ...
сите 6 | | | веќе видена

Ѕвездата на Пари Сен Жермен и Франција, Килијан Мбапе изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси остануваат најдобрите во светот, но според него оваа година ...
сите 37 | | | веќе видена

Во викендот кој е пред нас ќе имаме шанса да погледнеме неколку интересни фудбалски натпревари. Со оглед на тоа што следува репрезентативната пауза, веројатно ...
сите 32 | | | веќе видена

Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
сите 30 | | | веќе видена

Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата ...
сите 66 | | | веќе видена

Младиот Французин, Оусман Дембеле повторно се најде во центарот на вниманието на каталонските медиуми. На Дембеле не му оди баш најдобро откако се пресели во ...
сите 23 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак вардар го очекува дуел со Мешков Брест во шестата рунда од Лигата на шампионите. Капитенот на „црвено-црните“ Стојанче Стоилов ...
сите 34 | | | веќе видена

next