СпортМ

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во ...
сите 112 | | | веќе видена

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот ...
сите 26 | | | веќе видена

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја ...
сите 56 | | | веќе видена

Легендарната Линдзи Вон ја заврши својата одлична кариера со медал. 34-годишната Американска освои бронзен медал на Светскиот шампионат во Оре. Таа беше со ...
сите 22 | | | веќе видена

Давид Де Хеа наводно е подготвен да го потпише нов договор со Манчестер Јунајтед, но само доколку има плата од 35о илјади евра седмично. Одличниот Шпанец има ...
сите 13 | | | веќе видена

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на ...
сите 112 | | | веќе видена

Односите во семејството на Мауро Икарди очигледно не се најдобри. Тој е “растргнат“ меѓу две жени и тоа токму тие кои би требало да му бидат најголема ...
сите 115 | | | веќе видена

Во големото градско дерби фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа Атлетико со 3:1. Изгледа како „Кралевите“ да се враќаат во форма, тоа го потврдиа и во ...
сите 48 | | | веќе видена

Како и пред една недела, му излезе рамото на десната рака поради што урлаше додека лежеше на земјата. За среќа, на теренот влета докторот на Динамо, нагло го ...
сите 9 | | | веќе видена

Црна сабота за навивачите на ПСЖ. Само четири дена во пресрет на првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите со Манчестер Јунајтед, „Светците“ останаа ...
сите 54 | | | веќе видена

next