СпортМ

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја ...
сите 41 | | | веќе видена

Легендарната Линдзи Вон ја заврши својата одлична кариера со медал. 34-годишната Американска освои бронзен медал на Светскиот шампионат во Оре. Таа беше со ...
сите 21 | | | веќе видена

Давид Де Хеа наводно е подготвен да го потпише нов договор со Манчестер Јунајтед, но само доколку има плата од 35о илјади евра седмично. Одличниот Шпанец има ...
сите 14 | | | веќе видена

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на ...
сите 9 | | | веќе видена

Односите во семејството на Мауро Икарди очигледно не се најдобри. Тој е “растргнат“ меѓу две жени и тоа токму тие кои би требало да му бидат најголема ...
сите 138 | | | веќе видена

Во големото градско дерби фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа Атлетико со 3:1. Изгледа како „Кралевите“ да се враќаат во форма, тоа го потврдиа и во ...
сите 41 | | | веќе видена

Како и пред една недела, му излезе рамото на десната рака поради што урлаше додека лежеше на земјата. За среќа, на теренот влета докторот на Динамо, нагло го ...
сите 12 | | | веќе видена

Црна сабота за навивачите на ПСЖ. Само четири дена во пресрет на првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите со Манчестер Јунајтед, „Светците“ останаа ...
сите 86 | | | веќе видена

Англиската фудбалска лига (EФЛ) во петокот ја одложи одлуката за шпионажата на Лидс, откако продолжува да истражува и бара појаснувања во голем број области. ...
сите 18 | | | веќе видена

next