СпортМ

Лондон, 7 август 2020 (МИА) – Фудбалската асоцијација на Англија ќе ги дисквалификува играчите шест до 12 натпревари за расизам и дискриминација, напиша на ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот кошаркар на Чикаго булс, Денис Родман откри дека спиел со повеќе од 2.000 жени, од кои барем 500 од нив биле проститутки, а откри и други интересни ...
сите 8 | | | веќе видена

Лондон, 7 август 2020 (МИА) – Англиската фудбалска Премиер лига објави список на кандидати за титулата најдобар млад играч за сезоната 2019/20. Претенденти за ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот кошаркар на Црвена ѕвезда Мајкл Ојо почина на 27-годишна возраст. Според извори на српските медиуми, на поранешниот центар на црвено-белите му се ...
сите 27 | | | веќе видена

Барселона, 7 август 2020 (МИА) – Репрезентативецот на Хрватска, Иван Ракитиќ, во интервју за шпанскиот весник „Ел Паис“ во петокот изјави дека има намера да ...
сите 149 | | | веќе видена

Манчестер, 7 август 2020 (МИА) – Легендата на Манчестер Јунајтед и англиската фудбалска репрезентација Пол Сколс го посочи играчот кој Јунајтед треба да го ...
сите 56 | | | веќе видена

Легендарниот спортист Усеин Болт верува дека не му била дадена вистинската можност да се докаже во фудбалот, и покрај тренинзите со австралиски клуб пред две ...
сите 13 | | | веќе видена

Синот на фудбалската легенда Диего Марадона ја коментираше дебатата околу тоа дали аргентинската sвезда Лионел Меси е подобар фудбалер од неговиот татко, ...
сите 35 | | | веќе видена

Мишел Лакроа, сопругата на sвездата на Манчестер Сити, тврди дека Кевин Де Брујн може да предвиди и да види некои работи пред другите. Претпоставувам дека оваа ...
сите 85 | | | веќе видена

Силверстоун, 7 август 2020 (МИА) – Тимот во Формула 1, Рејсинг Поинт доби строга казна од Светската автомобилска федерација (ФИА). Како што се наведува, ...
сите 24 | | | веќе видена

Откако заврши сезоната во Серија А, фудбалерите на Милан добија заслужен одмор. Златан Ибрахимовиќ реши да изнајми јахта со семејството, а во претходните ...
сите 69 | | | веќе видена

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон тврди дека не е баш убаво да се зборува за неговиот нов договор во време кога многу луѓе ширум светот ги ...
сите 100 | | | веќе видена

next