СпортМ

Манчестер Јунајтед забележа позитивен почеток со новиот тренер Оле Гунар Солскјер, кој е назначен пред само два дена. Тоа воопшто не се забележа, односно ...
сите 138 | | | веќе видена

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо, по денешниот пораз од Фиорентина (0:1), во натпревар од 17-тиот круг на италијанскиот шампионат, изјави дека неговиот тим е ...
сите 41 | | | веќе видена

Тренерот на Рома, Еузебио Ди Франческо се надева дека напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, ќе го пропушти претстојниот натпревар на клубот од Торино, ...
сите 14 | | | веќе видена

Германскиот експерт Јирген Клоп е познат по своите интересни изјави, а овој пат тој беше во центарот на вниманието поради Лионел Меси. Во својата изјава за ...
сите 45 | | | веќе видена

Ливерпул продолжува со серијата победи во Премиер лигата, а една од главните причини за тоа природно е одбраната. Синоќа против Вулверхемптон „црвените“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Го собори светскиот рекорд кога станува збор за оштетата, бидејќи Пари Сен Жермен на Барселона и плата 222 милиони евра. Според неофицијални информации ...
сите 30 | | | веќе видена

Селекторот на македонската сениорска ракометна репрезентација, Раул Гонзалез го објави скратениот список на ракометари повикани за подготвителниот период за ...
сите 80 | | | веќе видена

next