СпортМ

На 10 мај е роден ракометарот кој ги одбележа последните две децении во македонскиот ракомет. Играчот кој дебитираше многу рано во сениорската селекција и ...
сите 8 | | | веќе видена

Барселона беше пред две недели на неверојатен начин отпадна од Лигата на шампионите, а тимот кој ги испадна беше Ливерпул. Веднаш по елиминацијата почнаа разни ...
сите 84 | | | веќе видена

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач пред натпреварот од 33-тото коло на Бундеслигата против Р.Б. Лајпциг изјави дека Баварците долго време чекале за да ја ...
сите 34 | | | веќе видена

По осми пат од создавањето на Премиер лигата во 1992 година, шампионот во Англија ќе биде одреден по последниот круг во сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се ...
сите 18 | | | веќе видена

Дејвид Бекам остана без возачка дозвола на шест месеци откако беше фатен како зборува на мобилен телефон во возење. Бекампрекршокот го направил во ноември ...
сите 13 | | | веќе видена

Поранешниот напаѓач на Барселона и Реал Мадрид, Роналдо зборуваше за време на рекламен настан на различни теми поврзани со двата клуба. – Барселона располагаат ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов денеска изјави дека машката ракометна репрезентација на Македонија ќе добие премија од 40.000 евра доколку се пласира на ...
сите 6 | | | веќе видена

19 годишниот играч на Ајакс, Матијас Де Лихт, најверојатно ќе ја промени клупската боја од идната сезона. Тој одигра маестрална сезона во која покажа дека е ...
сите 77 | | | веќе видена

Ајакс испадна од Лигата на шампионите од Тотенхем минатата ноќ на навистина шокантен начин. Иако навивачите на овој клуб беа подготвени за голема прослава, го ...
сите 23 | | | веќе видена

next