СпортМ

Некои италијански медиуми пред неколку дена известија дека Гонзало Игуаин сака да го напушти Милан. Аргентинецот на „Сан Сиро“ дојде во летниот трансфер период ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски успеа да постигне гол за репрезентацијата на мечот против Лихтенштајн (0-2) и ја прекина кризата која го ...
сите 19 | | | веќе видена

Најголема трага во својата фудбалска кариера Вејн Руни остави на „Олд Трафорд“. Англискиот напаѓач дресот на Манчестер Јунајтед го носел цели 13 години и во ...
сите 36 | | | веќе видена

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер, призна дека тешко му падна што во моментов не води нитуе еден клуб. Французинот неодамна одлучи да го напушти ...
сите 32 | | | веќе видена

Најдобриот македонски изведувач на слободни удари, Енис Барди, уште еднаш ја потврди својата класа и го „отвори“ бункерот на Лихтенштајн со гол од слободен ...
сите 65 | | | веќе видена

next