СпортМ

Манчестер Сити два пати водеше на гостувањето кај Њукасл, но на крајот мораше да се задоволи со само еден бод. По 22 минути игра „Граѓаните“ поведоа преку ...
сите 138 | | | веќе видена

Од Еурофарм информираат дека на денешниот натпревар, ќе мора да настапат, под името Еурофарм Работник и со досегашните обележја (дресови и грб). Од таму ...
сите 48 | | | веќе видена

Како што стојат работите ова ќе биде уште една разочарувачка сезона на Хамес Родригез во дресот на Реал Мадрид. Тој се врати од Баерн Минхен по двегодишната ...
сите 54 | | | веќе видена

Разбојници нападнале членови на фудбалскиот клуб од Нигерија „Ифјани Убак“ во Коги. Нападот го извршила вооружена банда врз автобус со кој се превезувале ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа, беше подобра од Украинката Маријана Закарљук со 6:2, 6:3, и на доминантен начин се пласираше во финалето на турнирот кој ...
сите 29 | | | веќе видена

Тешки обвинувања на адреса на Веселин Вујовиќ. Словенечката „Нова24“ објави дека наводно сега веќе екс селекторот на оваа репрезенација им барал по 300 евра на ...
сите 6 | | | веќе видена

Кулушевски е еден од најдобрите светски фудбалери родени во 2000 година. Со играта во дресот на Парма, го привлече вниманието на многу големи клубови, а почна ...
сите 29 | | | веќе видена

Во кошаркарската НБА лига, рано утрово се одиграа 12 натпревари, а за истакнување се десеттата победа по ред за Лос Анџелес лејкерс, и новото феноменално ...
сите 30 | | | веќе видена

Фудбалерот на Барселона, Уругваецот Луис Суаре кажа кои тројца напаѓачи би ги донел во клубот за кој што настапува веќе пет години. – Има млади напаѓачи кои ...
сите 29 | | | веќе видена

Прекрасна иницијатива која излезе од рацете на целата Серија А. Расизам, кој продолжува да биде „чума“ во Италија и пошироко. Мора да продолжи да се бори ...
сите 5 | | | веќе видена

next