СпортМ

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
сите 98 | | | веќе видена

Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ја доби престижната титула на најдобар спортист минатата година, на свеченоста во Монте Карло. Ѓоковиќ ја доби наградата ...
сите 37 | | | веќе видена

Стартниот репрезентативен плејмејкер Александар Костоски нема да биде дел од националната селекција на Македонија на претстојниот претквалификациски дуел со ...
сите 47 | | | веќе видена

Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
сите 47 | | | веќе видена

Нова трагедија го потресе регионот откако младиот 19-годишен фудбалер Стефан Тодоровиќ почина на пријателски меч во Србија меѓу Слога и Јухор. Момчето ...
сите 9 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од ...
сите 39 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала, во текот на вчерашниот ден за последен пат беше испратен кон неговиот вечен дом, а и по неговиот погреб не престануваат ...
сите 60 | | | веќе видена

Жозе Мурињо во декември доби отказ од Манчестер Јунајтед. На неговото место дојде Оле Гунар Солскјер кој потполно ја прероди екипата и запиша десет победи во ...
сите 22 | | | веќе видена

Сцените од погребот на Сала беа навистина болни, зашто никој не може да се помири со фактот дека Аргентинецот повеќе го нема. Сепак, при изнесување на ковчегот ...
сите 60 | | | веќе видена

По феномоменалното прво полувреме, Вардар одигра катастрофално против Веспрем во второто полувреме и загуби со 27:29, но и да победеше, натпреварот сепак ќе се ...
сите 4 | | | веќе видена

Насловната страна на италијански „Tuttosport“ донесе сензационален наслов во кој пишуваше дека би можело да дојде размена на играчи помеѓу Јувентус и Ливерпул. ...
сите 9 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем СЦ „Јане Сандански“ имаше фантастично отварање за кое се погрижи доајенот на македонската музика Виолета Томовска. Виолета ...
сите 62 | | | веќе видена

next