СпортМ

Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, се соочува со банкрот. Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан е во финансиска криза и на неговата банкарска ...
сите 18 | | | веќе видена

Навивачката група „Војводи“ прослави 30 години од нејзиното постоење. Овој јубилеј го искористија за голема прослава која беше низ тетовските улици и маала. ...
сите 32 | | | веќе видена

Во пресрет на вечерашниот дуел од Лигата на шампионите против Барселона, калчолигашот Интер заработи 5,8 милиони евра од продадени влезници што е нов рекорд во ...
сите 10 | | | веќе видена

Легендарниот Сер Алекс Фергусон на денешен ден во 1986 година беше именуван за менаџер на Манчестер Јунајтед, а веројатно не ни помислуваше дека на клупата на ...
сите 21 | | | веќе видена

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти пред вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите против ПСЖ порача дека големите клубови не калкулираат туку одат на ...
сите 33 | | | веќе видена

Хрватската ѕвезда на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Дејан Ловрен за само 10 секунди стана вистински хит во Белград, откако дојде со „црвените“ на мегдан на ...
сите 86 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, побара компензација од клубот за предвремено раскинување на договорот, информира „Газета Дело Спорт“. Сумата која ...
сите 75 | | | веќе видена

Според германскиот весник „Kicker“, моментално четворица првотимци на Баерн сакаат да замине тренерот Нико Коваќ. Доколку се прашувате зошто Баерн игра слабо и ...
сите 60 | | | веќе видена

Напаѓачот на Атлетик Билбао, Икер Муниаин го одбил Ливерпул поради неговиот клуб. Ливерпул размислуваше за доведување на Муниаин во јануари, но тоа нема да ...
сите 6 | | | веќе видена

За да се избегнат несакани инциденти, Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, се реши за Белград да не отпатува со швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, на ...
сите 126 | | | веќе видена

next