СпортМ

Јувентус постави нов клубски рекорд откако синоќа го победи во Наполи во Неапол со 2-1 во дербито на италијанскиот фудбалски шампионат. Гигантот од Торино нема ...
сите 5 | | | веќе видена

Анамарија Георгиевска вечерва доби уште една потврда дека е најуспешен млад спортист во Р.Македонија, во машко женска конкуренција. Анамарија овој оскар го ...
сите 24 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак Вардар со триумф стави точка на групната фаза од Лигата на шампионите, откако на домашен терен го совлада актуелниот европски ...
сите 13 | | | веќе видена

Младиот фудбалер на Осијек и член на репрезентацијата на Хрватска до 21 година Петар Бочкај веројатно после вчерашната глупост си ја уништи кариерата. Имено ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипата на Вардар вечерва брка победа против актуелниот европски шампион Монпелје денеска во Скопје во последниот меч од групната фаза на ракометната Лига на ...
сите 17 | | | веќе видена

Готово е, се надевам нема да се расплачам, ама тоа е тоа, ме чека неизбежната пензија – изјави легендарниот хрватски ултимејтфајтер Мирко Филиповиќ. Тој ова го ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, ги отфрла обвинувањата за даночно затајување во периодот додека раководел со ...
сите 15 | | | веќе видена

Филип Додевски (-87 кг) освои златен медал, а Дејан Георгиевски (+87 кг) сребрен на Европското клупско првенство за сениори во Солун – Грцијан кое не ...
сите 33 | | | веќе видена

next