СпортМ

Поранешниот играч на Баерн Минхен и Интер Лотар Матеус најави трансфер на Хамес Родригес. Хамес е поврзани со Наполи, откако беше најавено дека нема да остане ...
сите 11 | | | веќе видена

Фудбалерот Бесир Демири потпиша за словачкиот тим Жилина. Договорот е на три години, а во трансферот помогна и менаџерот од Македонија, Шаќир Реџепи. Демири во ...
сите 9 | | | веќе видена

Торонто Репторс во финалето на НБА лигата успеаа да го совладаат Голден Стејт Вориорс со 4-2 и дојдоа до историската прва титула во најсилната лига на светот. ...
сите 111 | | | веќе видена

Јапонскиот фудбалер Такефуса Кубо потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид. Кубо е најновиот член на „Кралевите“, но пристигнувањето на 18-годишниот во ...
сите 20 | | | веќе видена

Луис Суарез ќе биде запаметен во фудбалската историја со фактот дека често знаеше дека ги гризне противниците на теренот. За време на неговата кариера имал три ...
сите 21 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден Азар минатата ноќ беше официјално претставен како ново големо засилување на Реал Мадрид, а дури 50.000 навивачи дојдоа да го видат Белгијецот за првпат во ...
сите 64 | | | веќе видена

next