Лудило во соблекувалната на Италија, шоу на Де Роси


Селекторот на Италија, Роберто Манчини се уште е под импресии од освоената титула на Европското првенство. Италија Роберто Манчини направи фантастичен успех ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на Манчестер Сити и Челси, Вејн Бриџ кој во моментот има 40 години, во изјава за Кориере Дело Спорт вели дека има јасна причина зошто толку ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот англиски фудбалер Вејн Бриџ беше разочаран по победата на Италија во финалето на Европското првенство, но не само затоа што неговата земја загуби, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вејн Бриџ, поранешен играч на Челси и Манчестер сити, не може да се помири со фактот дека Италија со Роберто Манчини стана европски првак. Бриџ, во разговор за ...
| | веќе видена | слични

Освојувањето на Европското првенство донесе посебно задоволство кај италијанските фанови, кои одамна немаа можност да слават на едно големо натпреварување. ...
| | веќе видена | слични

Англиските играчи и фудбалски фанови навистина тешко го прифатија поразот од Италија во големото финале на Европското првенство, но најболното сценарио на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Роберто Манчини мајсторски ја преводеше Италија до европската круна, а сега апетитите пораснаа па сака да го освои и златото на Светското првенство во Катар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лудило во соблекувалната на Италија, шоу на Де Роси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: