Италија на Роберто Манчини во септември може да ги надмине Бразил и Шпанија на вечната листа


Селекцијата на Италија е нов европски првак. Предводени од Роберто Манчини „Аѕурите“ три години немаат пораз. На 34 мечеви во низа Италија не заминала со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Италија, Роберто Манчини се уште е под импресии од освоената титула на Европското првенство. Италија Роберто Манчини направи фантастичен успех ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на Манчестер Сити и Челси, Вејн Бриџ кој во моментот има 40 години, во изјава за Кориере Дело Спорт вели дека има јасна причина зошто толку ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот англиски фудбалер Вејн Бриџ беше разочаран по победата на Италија во финалето на Европското првенство, но не само затоа што неговата земја загуби, ...
| | веќе видена | слични

Роберто Манчини како архитект на италијанскиот тим кој успеа да направи голем успех на Европското првенство доби огромни пофалби и искрени честитките од цела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вејн Бриџ, поранешен играч на Челси и Манчестер сити, не може да се помири со фактот дека Италија со Роберто Манчини стана европски првак. Бриџ, во разговор за ...
| | веќе видена | слични

Освојувањето на Европското првенство донесе посебно задоволство кај италијанските фанови, кои одамна немаа можност да слават на едно големо натпреварување. ...
| | веќе видена | слични

Англиските играчи и фудбалски фанови навистина тешко го прифатија поразот од Италија во големото финале на Европското првенство, но најболното сценарио на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе ...
сите 575 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 79 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО – БНД и поранешен бугарски министер за одбрана, Красимир Каракачанов, во интервју за „Епицентар“ , вели дека н овата власт ќе потклекне ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија на Роберто Манчини во септември може да ги надмине Бразил и Шпанија на вечната листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: