СпортМ

Одбојкарскиот колектив на Вардар со две екипи ќе ја претставува Македонија на европската сцена. Имено ОК Вардар ги пријави женски и машки тим за настап во ...
сите 15 | | | веќе видена

Британски „Сан“ објави дека дел од англиските фудбалери се одмораат во шпанија, а во центар на внимание се Деле Али, Џек Грилиш и Џејмс Медисон на Ибица. Иако ...
сите 3 | | | веќе видена

За прв пат во македонското првенство ќе игра фудбалер од Костарика откако Шкупи потпиша со напаѓачот Фреди Алварез. Се работи за 25-годишен играч кој играл за ...
сите 44 | | | веќе видена

Италијанските медиуми објавија дека напаѓачот на Аталанта, Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија, а тоа е голем удар за клубот од ...
сите 70 | | | веќе видена

„Во овие десетина дена во Скопје акцентот ни беше на враќање на физичката подготвеност, а во наредните десет дена во Маврово, покрај тоа што ќе продолжиме со ...
сите 23 | | | веќе видена

next