СпортМ

„Да, сакам да се вратам“, наводно Пол Погба, му кажа на еден од навивачите, објави „Туттуаспорт“. Погба доби топло добредојде во средата вечерта кога неговиот ...
сите 33 | | | веќе видена

Еден од потенцијално најдобри натпревари во светот, во финалето од Копа Либертадорес, меѓу Бока јуниор и Ривер Плата, е одложен поради невреме. Натпреварот ...
сите 58 | | | веќе видена

Македонските боксерски репрезентативци годинава го одбележаа традиционалниот боксерски турнир „Златен Гонг“, но не со некој позначаен резултат, туку со ...
сите 21 | | | веќе видена

Екипата на Лестер денес го одржа својот прв натпревар на домашен терен по хеликоптерската несреќата кај „Кинг Пауер“ во која загина сопственикот на клубот ...
сите 15 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари, го бранеше капитенот на тимот Серхио Рамос. Тренерот зеде став во однос на ситуацијата, во која дефанзивецот се ...
сите 25 | | | веќе видена

Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
сите 15 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалер Нејмар во текот на летото 2017 година стана најскапиот фудбалер на сите времиња, откако од Барселона се пресели во ПСЖ за неверојатни 222 ...
сите 23 | | | веќе видена

Многумина велат дека скромноста е доблест, а една од оние познати личности кои ја поседуваат оваа особина е голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген. Иако ...
сите 7 | | | веќе видена

next