Мазе

    во

    Фенингер до победата дојде со одлично возење во последната третина од втората трка кога успеа да надополни половина секунда во однос на второпласираната ...
    сите 16 | | | веќе видена

    Австриската скијачка Ана Фенингер е победничка на денешната велеслаломска трка што се возеше во Марибор, Словенија. Таа на целта стиган со вкупно време 2:24.50 ...
    сите 18 | | | веќе видена