Мазе

  во

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање, кое се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Kрик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина - слаломот и на крајот со време 2:33,37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Kирхгасер, која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 70 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе продолжува со одличните настапи на Светското првенство во Бивер Крик, откако триумфираше на трката во комбинација со што стигна до вториот златен медал. Таа го освои првото место пред Австријките Никол Хосп и Михаела Кирхгасер. Американката Линдзи Вон не ја заврши слаломската етапа и ги разочара домашните фанови, а следна шанса да ја прекине доминацијата на Мазе ќе има во четврток кога на програмата е велеслаломската трка.
  сите 71 | | | веќе видена

  Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство кое се одржува во Вејл и Бивер Крик, откако победи ви трката во суперкомбинација. Мазе го освои третиот медал на тековното СП, претходно таа победи во спуст, а го освои второто место во супервелеслалом. Словенката фанатстично ја возеше трката во спуст додека во слаломот успеа да ја задржи предноста над ривалките. Второто место и припадна на Австријката Никол Хосп, а третото на нејзината сонародничка Михаела Кирхгасер. Мазе на наредните две трки доколку освои медали ќе го израмни рекордот на легендраниот Норвежанец Ласе Кјус, кој во 1999 година на СП кое исто така се одржа во Бивер Крик освои пет медали.
  сите 71 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 66 | | | веќе видена

  Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство кое се одржува во Вејл и Бивер Крик, откако победи ви трката во суперкомбинација. Мазе го освои третиот медал на тековното СП, претходно таа победи во спуст, а го освои второто место во супервелеслалом. Словенката фанатстично ја возеше трката во спуст додека во слаломот успеа да ја задржи предноста над ривалките. Второто место и припадна на Австријката Никол Хосп, а третото на нејзината сонародничка Михаела Кирхгасер. Мазе на наредните две трки доколку освои медали ќе го израмни рекордот на легендраниот Норвежанец Ласе Кјус, кој во 1999 година на СП кое исто така се одржа во Бивер Крик освои пет медали. The post Ново злато за Мазе appeared first on Актуелно24.мк .
  сите 66 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 64 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 65 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 65 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 66 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот. Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД.За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен).Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот. Оцени ја веста
  сите 67 | | | веќе видена

  Словенечката скијачка Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство во алпско скијање во Бавер Крик, откако триумфира во дисциплината суперкомбинација. Мазе беше најбрза во спуст, а во слаломската трка која ја постави нејзиниот тренер ја задржа предноста и со 22 стотоинки предност славеше пред Австријката Никол Хосп. Бронзениот медал и припадна на Михаела Киргашер (Австрија), додека губитник на оваа трка беше Швајцарката Лара Гут. Таа по одличната трка во спуст беше очајна во слалом и со задоцнување од 94 стотинки заврши на петтото место. За Мазе ова е трет медал на Светското првенство во Бавер Крик, откако на отварањето го освои среброто во супервелеслалом. Словенката има девет медали од светските првенства од кои четири златни. Најголемата надеж на домаќините Линдзи Вон, лошо го возеше спустот, додека слаломската трка не успеа да ја заврши и затоа рекордерката по бројот на победи во светскиот куп денот го заврши во солзи.
  сите 68 | | | веќе видена

  Словенечката скијачка Тина Мазе го освои вториот златен медал на СП во Бивер Крик откако триумфираше во суперкомбинација. Таа има и еден сребрен медал. Мазе беше најбрза во спустот, а предноста ја зачува и во слаломот и постигна вкупно време од 2:33.37 минути. Среброто и припадна на Никол Хосп, која имаше заостанување од 22 стотинки, а трета беше Михаела Киргасер.
  сите 70 | | | веќе видена

  Словенечката скијачка Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство во алпско скијање во Бавер Крик, откако триумфира во дисциплината суперкомбинација.Мазе беше најбрза во спуст, а во слаломската трка која ја постави нејзиниот тренер ја задржа предноста и со 22 стотоинки предност славеше пред Австријката Никол Хосп. Бронзениот медал и припадна на Михаела Киргашер (Австрија), додека губитник на оваа трка беше Швајцарката Лара Гут. Таа по одличната трка во спуст беше очајна во слалом и со задоцнување од 94 стотинки заврши на петтото место.За Мазе ова е трет медал на Светското првенство во Бавер Крик, откако на отварањето го освои среброто во супервелеслалом. Словенката има девет медали од светските првенства од кои четири златни.Најголемата надеж на домаќините Линдзи Вон, лошо го возеше спустот, додека слаломската трка не успеа да ја заврши и затоа рекордерката по бројот на победи во светскиот куп денот го заврши во солзи.
  сите 70 | | | веќе видена

  За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката. Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот. /МИА
  сите 70 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката.
  сите 72 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД. За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен). Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки. Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката.
  сите 72 | | | веќе видена

  Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство кое се одржува во Вејл и Бивер Крик, откако победи ви трката во суперкомбинација. Мазе го освои третиот медал на тековното СП, претходно таа победи во спуст, а го освои второто место во супервелеслалом. Словенката фанатстично ја возеше трката во спуст додека во слаломот успеа да ја задржи предноста над ривалките. Второто место и припадна на Австријката Никол Хосп, а третото на нејзината сонародничка Михаела Кирхгасер. Мазе на наредните две трки доколку освои медали ќе го израмни рекордот на легендраниот Норвежанец Ласе Кјус, кој во 1999 година на СП кое исто така се одржа во Бивер Крик освои пет медали. крај/мф/нц
  сите 73 | | | веќе видена

  Тина Мазе го освои вториот златен медал на Светското првенство кое се одржува во Вејл и Бивер Крик, откако победи вo трката во суперкомбинација. Мазе го освои третиот медал на тековното СП, претходно таа победи во спуст, а го освои второто место во супервелеслалом. Словенката фанатстично ја возеше трката во спуст додека во слаломот успеа да ја задржи предноста над ривалките. Второто место и припадна на Австријката Никол Хосп, а третото на нејзината сонародничка Михаела Кирхгасер. Мазе на наредните две трки доколку освои медали ќе го израмни рекордот на легендраниот Норвежанец Ласе Кјус, кој во 1999 година на СП кое исто така се одржа во Бивер Крик освои пет медали.
  сите 74 | | | веќе видена

  Словенката Тина Мазе го освои златниот медал во дисциплината суперкомбинација на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во САД.За Мазе ова беше второ злато во Бивер Крик и вкупно трет медал (има и еден сребрен).Словенечката скијачка беше најбрза во спустот, а предноста од првата трка успеа да ја зачува во техничката дисциплина – слаломот и на крајот со време 2:33.37 минути да триумфира пред две Австријки.Сребрениот медал отиде кај Никол Хосп со 22 стотинки заостанување, а трета беше Михаела Кирхгасер која 35 стотинки беше побавна од победничката.Домашната публика беше разочарана, откако миленичката Линдзи Вон направи грешка и не го заврши слаломот.
  сите 76 | | | веќе видена