Мазе

    во

    Американката Линдзи Вон го освои малиот Кристален глобус во супервелеслалом за оваа сеозна, откако победи на трката во Мерибел. Вон го освои петтиот кристален ...
    сите 45 | | | веќе видена

    На Вон ѝ беше потребно да ја победи Австријката Ана Фенингер за титулата, и го направи тоа со предност од 0,49 секунди за осма победа оваа сезона. Резултатот ...
    сите 46 | | | веќе видена