Маврово

  во

  Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ ја организира својата работа со цел правилно справување со коронавирусот. Сега клиниката ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Г.П. Илинден – Струга известува дека на ден 06.05.2020 (среда), на патниот правец А2 Кичево – ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Десет ученици од социјално ранливи семејства од општина Маврово и Ростуше ќе добијат таблет компјутери за да можат да ја следат наставата онлајн. Таблет ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Десет ученици од социјално ранливи семејства од општина Маврово и Ростуше ќе добијат таблет компјутери за да можат да ја следат наставата онлајн. Таблет ...
  сите 25 | | | веќе видена

  – Станува збор за 10 таблет-компјутери за ученици кои потекнуваат од семејства од социјално ранливи семејства, со цел да им се помогне на децата од оваа ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Десет ученици од социјално ранливи семејства од општина Маврово и Ростуше ќе добијат таблет компјутери за да можат да ја следат наставата онлајн. Таблет ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Скратување на времето за ограничено движење и отворање на кафетериите кои пијалаците ќе ги служат преку шалетри по принципот на „земи-носи" се дел од барањата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Првиот мајски вторник во Македонија носи сончево време со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот ќе има извесно зголемување на облачноста. ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, ја организира својата работа со цел правилно справување со корона вирусот. Сега клиниката ...
  сите 39 | | | веќе видена

  По повод 4 мај – Денот на општината, градоначалникот на Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, во видеообраќање на жителите им го честиташе денот со желби ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во време на вонредна ситуација во која се наоѓа нашата држава и светот, поради пандемијата од коронавирусот сфативме дека заедништвото е она кое може да ни ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, ја организира својата работа со цел правилно справување со корона вирусот. Сега клиниката ...
  сите 53 | | | веќе видена