Маврово

  во

  Здравствениот дом „Д-р Русе Бошковски“ во Ростуше доби заштитни средства. Станува збор за донација од 60 скафандери и 1.000 медицински маски од компанијата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поздрав , народе македонски! Како сте? Како и вообичаено во последно време, политичарите ги оставам за на крај. На крајот на краиштата се’ во едно општество се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, продолжува со напорите за спречување на проширувањето на коронавирусот.Една од тие активности е и поставувањето два ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сообраќајот на патиштата во земјава се одвива по дел влажни коловози, а интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. За македонски ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.За македонски ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Медицинскиот персонал од приватната педијатриска амбуланта „Педијатрија-Д" во Дебар повторно е во служба на здравјето на децата од поширокиот дебарски регион. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Медицинскиот персонал од приватната педијатриска амбуланта „Педијатрија-Д“ во Дебар повторно е во служба на здравјето на децата од поширокиот дебарски ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Амбулантата беше затворена од 17 март откако по направените тестови персоналот беше позитивен на Ковид-19. Двајцата лекари,педијатри и трите медицински сестри ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Медицинскиот персонал од приватната педијатриска амбуланта „Педијатрија-Д" во Дебар повторно е во служба на здравјето на децата од поширокиот дебарски регион. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Медицинскиот персонал од приватната педијатриска амбуланта „Педијатрија-Д“ во Дебар повторно е во служба на здравјето на децата од поширокиот дебарски регион ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Денеска повторно по повеке од месец дена , започна со работа приватната детската амбуланта ,,Педиатрија Д,, во Дебар ,која престана со работа поради тоа што ...
  сите 51 | | | веќе видена

  АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кризниот штаб за справување со коронавирусот при Општина Маврово и Ростуше, со кој раководи градоначалникот Медат Куртовски, доцна синоќа имаше работна средба ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 25 | | | веќе видена