Маврово

  во

  Подрачјето на Македонија се наоѓа на периферија од циклонска активност над Медитеранот, која во наредните два дена ќе услови променливо облачно време со ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Познати се најуспешните хотели во земјава. Министерството за економија годинава ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во изградбата на експресниот пат Градско – ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Изградбата на експресниот пат се одвива во три фази и тоа:  првата делница од Градско до Дреново во должина од 16 километри, втората делница од клисура Дреново ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во изградбата на експресниот пат Градско – ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во изградбата на експресниот пат Градско – ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Градежните работи на експресниот пат Градско – Прилеп напреднале само 20 отсто во изминатиот период. Моментно се работи на изведба на конструкциите на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во изградбата на експресниот пат Градско – ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Хотелите „Unique“ и „Силекс“, како и проф. д-р Науме Мариноски од Факултетот за туризам во Охрид се меѓу најуспешните на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Температури под нулата утринава се измерени во Берово и Струмица, а во останатите градови низ државата утринските температури не се повисоки од 10 степени. ...
  сите 205 | | | веќе видена