Маврово

  во

  По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Првата јунска среда ќе биде сончева со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Управата на НП „Маврово“ од денеска го прошири терминот за спортски риболов на Мавровското Езеро. Риболовците можат да фаќаат риба секој ден до крајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Управата на НП „Маврово“ од денеска го прошири терминот за спортски риболов на Мавровското Езеро. Риболовците можат да фаќаат риба секој ден до крајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По двонеделниот тивок период и без новозаразени, за една недела, бројката на инфицирани од коронавирусот денеска достигна седум. Последните тестирања во трите ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Како бомба низ социјалните мрежи одекна веста дека во предминатото деноноќие имало дури 62 новозаразени од корона вирусот. Но на нашата ФБ страница Горан ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По двонеделниот тивок период и без новозаразени, за една недела, бројката на инфицирани од коронавирусот денеска достигна седум.Последните тестирања во трите ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Последните тестирања во трите гостиварски општини покажаа дека уште едно лице е позитивно на болеста. Станува збор за жител од селото Добри Дол, општина ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По двонеделниот тивок период и без новозаразени, за една недела, бројката на инфицирани од коронавирусот денеска достигна седум. Последните тестирања во трите ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По двонеделниот тивок период и без новозаразени, за една недела, бројката на инфицирани од коронавирусот денеска достигна седум. Последните тестирања во трите ...
  сите 66 | | | веќе видена

  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
  сите 18 | | | веќе видена